Bulgin PXMBNI12FIM12ASCPG7
Conn M12 Circular PIN 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port Buccaneer Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bulgin PXMBNI12FIM12ASCPG7.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet16 pagesIl y a 9 ans
Electro Sonic
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.56%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2023-12-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bulgin PXMBNI12FIM12ASCPG7 fournies par ses distributeurs.
M12 A CODE, BRASS/NICKEL, PG7 IN-LINE FLEX BODY, 12-P, BUCCANEER M12 SERIES
Bulgin M12, Buccaneer M12, 12, , , IP67
CONN RCPT MALE 12POS SOLDER CUP
METAL BRASS - NICKEL PLATING M
SENSOR CONN, M12, RCPT, 12POS, CABLE; Product Range: Buccaneer M12 Series; Sensor Connector Size: M12; Gender: Receptacle; No. of Contacts: 12Contacts; Sensor Contact Type: Solder Pin; Sensor Connector Mounting: Straight Cable
Cable plug Cable entry: 4.6...8 mm Temperature range: -25 ... 80 °C Fastening: PG7 Connector Design: Straight Gender of contacts: Male Housing Material: Brass (CuZn) / Nickel-Plated Locking type: Screw Locking M12 x 1 Protection rating: IP67 Series: Buccaneer® / M-Series / M12 Size: M12 Termination type: Soldering Connection Poles: 12 Rated current: 1.5 A Rated voltage: 30 V