Bulgin MC25MCBRG
Capacitive Illuminated MC Black Panel Mount Front Pushbutton Switch 10mA DC 12V -25C~55C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bulgin MC25MCBRG.
Master Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.76%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bulgin MC25MCBRG fournies par ses distributeurs.
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
CAPACITIVE SWITCH, 25 MM, ALUMINUM, BLACK ANODISED, RED & GREEN LED, 12 VD
Capacitive switch 25 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 25MM NC ALU B-ANON R/G
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:black; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes