Bulgin MC22MCRGR
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bulgin MC22MCRGR.
Master Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bulgin MC22MCRGR fournies par ses distributeurs.
CAPACITIVE SWITCH, 22 MM, ALUMINUM, RED ANODISED, GREEN & RED LED, 12 VDC
Capacitive switch 22 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 22MM NC ALU R-ANON G/R
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:red; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes