Bulgin MC22LCSRG
Switch Push Button ON OFF DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Latching Panel Mount Wire Lead Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bulgin MC22LCSRG.
Master Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bulgin MC22LCSRG fournies par ses distributeurs.
CAPACITIVE SWITCH, 22 MM, STAINLESS STEEL , NATURAL ,RED & GREEN LED , 12 VDC
Illuminated Capacitive Switch 10 mA 12 VDC 1NC IK10/IP68/IP69K
Capacitive switch 22 mm Normally Closed Stainl
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:natural; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-Off; Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes