Broadcom ACPL-847-30GE
Optocoupler DC-IN 4-CH Transistor DC-OUT 16-Pin PDIP SMD Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom ACPL-847-30GE.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 9 ans
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.20%
3DTélécharger
EE Concierge
Introduction Date2007-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.LTV-846S
LTV Series Quad Channel 80 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT -DIP-16
Diodes Inc.LTV-844S
LTV Series Quad Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT- DIP-16
Diodes Inc.LTV-847S
California Eastern LaboratoriesPS2501L-4-A
Optocoupler DC-IN 4-CH Transistor DC-OUT 16-Pin PDIP SMD Magazine
California Eastern LaboratoriesPS2505L-4-E3-A
Optocoupler AC-IN 4-CH Transistor DC-OUT 16-Pin PDIP SMD Embossed T/R
VishayILQ2-X009
Descriptions
Descriptions de Broadcom ACPL-847-30GE fournies par ses distributeurs.
Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 5000V Isolation
Optocoupler Collector-emitter breakdown voltage: 70 V Operating temperature: -30...100 °C Approvals: UL / CSA / VDE Package: DIP-16 Gull Wing Input forward current: 50 mA
OPTOCOUPLER, SMD, 4X, TRANSISTOR O/P; No. of Channels:4; Isolation Voltage:5kV; Optocoupler Output Type:Phototransistor; Input Current:20mA; Output Voltage:70V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:16; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Approval Bodies:CSA, IEC / EN / DIN EN; Current If CTR:5mA; Current Transfer Ratio Max:400%; Current Transfer Ratio Min:130%; Fall Time tf:3µs; Operating Temperature Range:-30°C to +100°C; Output Current:30mA; Output Type:Phototransistor; Rise Time:4µs