Broadcom ACPL-217-50DE
Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 3000V Isolation
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom ACPL-217-50DE.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-51.62%
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Transistor Output Optocoupler, 1, 3.75 Kv, 100 %, 50 Ma, Soic, 4 Rohs Compliant: Yes
Transistor Output Optocoupler, 1, 3.75 Kv, 100 %, 20 Ma, Sop, 4 Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Broadcom ACPL-217-50DE fournies par ses distributeurs.
Optocoupler, 1 Channel, SOIC, 4 Pins, 50 mA, 3.75 kV, 300 %
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SO T/R
Avnet Japan
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR, 3.75KV, SOIC-4; No. of Channels:1 Channel; Optocoupler Case Style:SOIC; No. of Pins:4Pins; Forward Current If Max:50mA; Isolation Voltage:3.75kV; CTR Min:300%; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR O/P; Channels, No. of:1; Voltage, Isolation:3000V; Output Type:Phototransistor; Current, Input:50mA; Voltage, Output Max:80V; Case Style:SOIC-4; Temperature, Operating Range:-55°C to +110°C; Power Dissipation:200mW; Time, Fall:3µs; Time, Rise:2µs; Voltage, Vceo:80V; Voltage, Vf Max:1.4V; Voltage, Vf Typ:1.2V