Bourns ZV60K1206121NIR1
100V 120A 1 90V 110V 85V 60V 900MJ 330PF@1KHZ 1206 3.2MM*1.6MM*1.6MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns ZV60K1206121NIR1.
IHS
Datasheet23 pagesIl y a 4 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginSlovenia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2022-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns ZV60K1206121NIR1 fournies par ses distributeurs.
ZV SMD MLV SERIES, 60V, 1206, 120A, 125C OPERATING TEMPERATURE
Varistor 60V 10% 120A 2-Pin 1206 T/R
Bourns ZV60K1206121NIR1 Varistor
Varistor, Mlv, 165V, 1206; Voltage Rating Vac:60V; Voltage Rating Vdc:85V; Product Range:Zv Series; Clamping Voltage Vc Max:165V; Varistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Peak Surge Current @ 8/20Μs:120A; Peak Energy (10/1000Us):0.9J Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. ZV60K1206121NIR1