Bourns TBU-CA050-500-WH
High Speed Surge Protector IC, 1 Pole, 250 V, PCB - Surface Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns TBU-CA050-500-WH.
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Newark
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2010-12-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns TBU-CA050-500-WH fournies par ses distributeurs.
1 Surface Mount 250V DFN-3(4x6.5) Surge Protection Devices (SPDs) ROHS
HIGH-SPEED PROTECTOR IC, 250VAC, SMD; Product Range: TBU-CA Series; Suppressor Type: High Speed Surge Protector IC; No. of Outlets: -; Outlet Type: -; Voltage Rating: 500V; Output Current: -; Peak Surge Current: -; Response Tim
Transient Blocking Unit; Suppressor Type:Data Line; No. Of Poles:1 Pole; Peak Surge Current:-; Continuing Operating Voltage Max:250Vac; Suppressor Mounting:Pcb - Surface Mount; Product Range:Tbu-Ca Series; Diode Case Style:Dfn Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. TBU-CA050-500-WH
SURGE PROTECTOR, TBU, 500V, 750MA; Series:TBU-CA; Suppressor Type:Data Line; Voltage Rating:500V; Response Time:1µs; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); External Depth:4mm; External Length / Height:0.85mm; External Width:6.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:DFN; Resistance:5ohm; Surge Current:750mA