Bourns SRU3028-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.45Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU3028-330Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-57.76%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.43Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.47A 0.56Ohm DCR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU3028-330Y fournies par ses distributeurs.
SRU3028 SERIES SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,33 UH +/-30% Q:20
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1413
CHOKE, POWER, SHIELDED, 33UH; Case Style:SMD Shielded; Inductance:33µH; Q Factor @ Vr, F:20; Resistance:450mohm; Self Resonant Frequency:10MHz; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Core Material:Ferrite DR/RI; External Depth:2.8mm; External Length / Height:3.5mm; External Width:3.5mm; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Type:Shielded Power Choke; Max Operating Temperature:125°C; Max RMS Current:0.47A; Min Temperature Operating:-40°C; Saturation Current Ic:0.48A; Test Frequency:2.52MHz