Bourns SRU1028-1R0Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0049Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028-1R0Y.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENNS10145T1R0NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 8.9A 0.0059Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R0NNV
Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 8.9A Embossed T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7.8A 0.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 8.5A 0.0096Ohm DCR T/R
FIXED IND 1UH 8.9A 9.6 MOHM SMD / 1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.9 A 9.6mOhm Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 6A 0.0156Ohm DCR 2424 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028-1R0Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fixed Inductor Nonstandard 1µH ±30% 7A 4.9mΩ 100MHz 14@7.96MHz
Inductor, 1Uh, Shielded, 7A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-1R0Y
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,1UH,30% TOL, SRF MIN 100MHZ, DCR 0.005 OHM,14 QREF