Bourns SRR4828A-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.054Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR4828A-4R7Y.
JRH Electronics
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+22.49%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR4828A-4R7Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Ind,4.8X4.8X2.8Mm,4.7Uh30%,3A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRR4828A-4R7Y
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, AEC-Q200; Inductance: 4.7µH; RMS Current (Irms): 3A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.6A; Product Range: SRR4828A Series; Power Inductor Case: 4.8mm x 4.8mm x 2.8mm;