Bourns SRR1260A-391K
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 700mOhm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1260A-391K.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.94%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 0.8A 0.67Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind 390.00 Uh 1.100 A 416.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-391K
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 0.7Ohm DCR T/R
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Ind High Current Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 400mA AXL
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1260A-391K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 390 H, 10%, Shielded, 0.7 Ohm, 1.08 A |Bourns, Inc. SRR1260A-391K
INDUCTOR, 390UH, 1A, 10%, POWER; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 1.08A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resi