Bourns SRR0906-122YL
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2mH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 200mA 4.4Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR0906-122YL.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Newark
element14 APAC
Arrow Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR0906-122YL fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1200uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4149
Surface Mount Power Inductor, Srr0906 Series, 1.2 Mh, 15%, Shielded, 4.4 Ohm, 200 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0906-122YL
INDUCTOR, 1.2MH, 15%, 0.2A, SMD; Inductance: 1.2mH; RMS Current (Irms): 200mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 240mA; Product Range: SRR0906 Series; Power Inductor Case: 10mm x 9.5mm x 6mm; DC Resis