Bourns SRR0745A-471M
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz Ferrite 0.29A 2.2Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR0745A-471M.
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.06%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz Ferrite 260mA 2.8Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 370mA Blister Plastic T/R
Inductors for Power Circuits, Wound Ferrite, Automotive
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.5A 1.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 310mA 1.26Ohm DCR Blister T/R
Murata Power Solutions45474C
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 20% 10KHz 320mA T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR0745A-471M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Ind Power Shielded 470uH 20% 1KHz Ferrite 290mA T/R
Avnet Japan
Inductor, 470Uh, Shielded, 0.29A; Inductance:470Μh; Rms Current (Irms):290Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):340Ma; Product Range:Srr0745A Series; Dc Resistance Max:2.2Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0745A-471M