Bourns SRR0745A-180M
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 1.8A 0.09Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR0745A-180M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz Ferrite 2A 0.079Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 1.85A 0.081Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 1.4A 125mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 18uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.6A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.5A 70mOhm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 10KHz 1.32A T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR0745A-180M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 18uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
FIXED IND 18UH 1.8A 90 MOHM SMD
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 18UH, 20%, SRR0745A
INDUCTOR, SHIELDED, 18UH, 20%, 1.8A
SRR0745A Nonstandard 0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm 18muH
1KHz 1.95A 1.8A 18¦ÌH 90m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*7.3mm*4.7mm
Inductor, 18Uh, Shielded, 1.8A; Inductance:18Μh; Rms Current (Irms):1.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.95A; Product Range:Srr0745A Series; Dc Resistance Max:90Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0745A-180M