Bourns SRR0604-6R8ML
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.6A 0.07Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR0604-6R8ML.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Master Electronics
Farnell
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.07%
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.06Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T6R8MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 0.108Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 17Q-Factor Ferrite 1.6A 0.054Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 1.2A 100mOhm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 2020 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR0604-6R8ML fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
SRR0604 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,6.8UH +/-20%WIREWOUND 2.05A IDC Q:20
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 2.05A, Smd; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):1.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.05A; Product Range:Srr0604 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:70Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0604-6R8ML