Bourns SRP7050TA-560M
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 1.6A 0.396Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP7050TA-560M.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+23.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 1.8A 170mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.105Ohm DCR 4949 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.23Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 1.45A 0.148Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.195Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP7050TA-560M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 56uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
FIXED IND 56UH 1.6A 396 MOHM SMD
100KHz 7MHz 2.1A 1.6A 15@100kHz 56¦ÌH 396m¦¸ ¡À20% SMD,6.6X7.3MM 7.3mm*6.6mm*5mm
SRP7050TA Nonstandard 0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm 56muH
1.6A 56uH ±20% 2.1A SMD,6.6x7.3mm Power Inductors ROHS
Inductor, 56Uh, Shielded, 1.6A; Inductance:56Μh; Rms Current (Irms):1.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.1A; Product Range:Srp7050Ta Series; Dc Resistance Max:0.396Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-560M