Bourns SRP7050TA-470M
Ind Power Shielded Wirewound 47uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 1.9A T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP7050TA-470M.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+42.46%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.312Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 252mOhm DCR 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 299mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP7050TA-470M fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
FIXED IND 47UH 1.9A 330 MOHM SMD
100KHz 8MHz 2.7A 1.9A 15@100kHz 47¦ÌH 330m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*6.6mm*5mm
Inductor, SMD, 47uH, 1.9A, 8MHz, 330mOhm
SRP7050TA Nonstandard 0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm 47muH
1.9A 47uH ±20% 2.7A SMD,6.6x7.3mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 47Uh, 1.9A, 20%; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.7A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.33Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-470M