Bourns SRP7030-1R8M
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 2725
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP7030-1R8M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-18
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8.5A 0.017Ohm DCR Automotive T/R
Inductor RF Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 2A 0.09Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP7030-1R8M fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 1.8UH 8.5A 0.017OHM SM
100KHz 13A 8.5A 1.8¦ÌH 17m¦¸ ¡À20% SMD,7.8X7MM , 7.8mm*7mm*3.2mm
SRP7030 Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 1.8muH
8.5A 1.8uH ±20% 13A SMD,7.8x7mm Power Inductors ROHS
Surface Mount Power Inductor, Srp7030 Series, 1.8 H, 20%, Shielded, 0.017 Ohm, 8.5 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7030-1R8M
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 8.5A, SMD; Inductance: 1.8µH; RMS Current (Irms): 8.5A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 13A; Product Range: SRP7030 Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7mm x 3.2mm; DC Resista