Bourns SRP5050FA-6R8M
ROHS3Compliant Wirewound Active e3 fixed air core inductor -55C~155C 18MHz 28.6mOhm Max 6.8muH
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP5050FA-6R8M.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+296%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP5050FA-6R8M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy Powder-Core, SMD, 2221
Inductor, 6.8Uh, Shielded, 6.4A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5050FA-6R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal Alloy Powder 6.4A 0.0286Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor Shielded 6.8uH 20% 18MHz Automotive 2-Pin Surface Mount
Avnet Japan
SMD Shielded Power Inductor, 6.8uH, 6.4A, 18MHz, 28.6mOhm
100KHz 18MHz 7.8A 6.4A 6.8¦ÌH 28.6m¦¸ ¡À20% 5050 , 5.5mm*5.3mm*5mm
FIXED IND 6.8UH 6.4A 28.6MOHM SM
INDUCTOR,5.5X5.3X4.8MM,6.8UH20%,6.4A, SHD, SMD
6.4A 6.8uH ±20% 7.8A SMD,5.5x5.3mm Power Inductors ROHS