Bourns SRP5050FA-5R6M
ROHS3Compliant Wirewound Active e3 fixed air core inductor -55C~155C 20MHz 24.2mOhm Max 5.6muH
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP5050FA-5R6M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.83%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP5050FA-5R6M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy Powder-Core, SMD, 2221
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal Alloy Powder 7.2A 0.0242Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor Shielded 5.6uH 20% 20MHz Automotive 2-Pin Surface Mount
Avnet Japan
SMD Shielded Power Inductor, 5.6uH, 7.2A, 20MHz, 24.2mOhm
100KHz 20MHz 8.6A 7.2A 5.6¦ÌH 24.2m¦¸ ¡À20% 5050 , 5.5mm*5.3mm*5mm
FIXED IND 5.6UH 7.2A 24.2MOHM SM
INDUCTOR,5.5X5.3X4.8MM,5.6UH20%,7.2A, SHD, SMD
5.3A 5.6uH ±20% 8.6A SMD,5.3x5.5mm Power Inductors ROHS
Inductor, 5.6Uh, Shielded, 7.2A; Inductance:5.6Μh; Rms Current (Irms):7.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.6A; Product Range:Srp5050Fa Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.0242Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5050FA-5R6M