Bourns SRP5030TA-5R6M
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP5030TA-5R6M.
Master Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.38%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 5A 0.048Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.25A 0.063Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.4A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 4.1A 0.046Ohm DCR 2726 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 3.15A 0.029Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 3.8A 0.054Ohm DCR 2726 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP5030TA-5R6M fournies par ses distributeurs.
100KHz 21MHz 4.5A 4.25A 15@100kHz 5.6¦ÌH 63m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.7mm*5.2mm*3mm
FIXED IND 5.6UH 4.25A 63MOHM SMD
INDUCTOR, 5.6UH, 4.25A, 20%, SHIELDED
4.25A 5.6uH ±20% 4.5A SMD,5.2x5.7mm Power Inductors ROHS
SRP5030TA Nonstandard 0.224Lx0.205W 5.70mmx5.20mm 5.6muH
Inductor, 5.6Uh, Shielded, 4.25A; Inductance:5.6Μh; Rms Current (Irms):4.25A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):4.5A; Product Range:Srp5030Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.063Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5030TA-5R6M