Bourns SRN8040-1R5Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7A 0.011Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRN8040-1R5Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.6A 0.011Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 10.8mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Metal 8.5A 0.013Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.9A 0.0143Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8030T1R5NJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 0.0156Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRN8040-1R5Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3231
INDUCTOR, POWER, SEMI-SHIELDED, IND 1.5 UH, TOL 30%,CUR-RTG 7 A, SMT
FIXED IND 1.5UH 7A 11 MOHM SMD
100KHz 55MHz 8.2A 7A 13@7.96MHz 1.5¦ÌH 11m¦¸ ¡À30% , 8mm*8mm*4mm
Inductor, SMD, 1.5uH, 7A, 55MHz, 11mOhm
SRN8040 Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 1.5muH
7A 1.5uH ±30% 8.2A SMD,7.9x8.2mm Power Inductors ROHS
SRN POWER SEM-SH IND 1.5UH 30%
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 8.2A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.2A; Product Range:Srn8040 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:11Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN8040-1R5Y