Bourns SRF0703-102M
Ind Power Shielded Wirewound 1mH/4mH 20% 100KHz Ferrite 260mA/128mA T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRF0703-102M.
HQonline
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 15000uH 15% 1KHz 130Q-Factor Ferrite 0.08A 40Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRF0703-102M fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,1 MH +/-20% DUAL 260MA IDC
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH/4120uH 20% 100KHz Ferrite 0.26A/0.128A 6.11Ohm/24.42Ohm DCR T/R
Power Inductor, 1Mh, 260Ma, 20%; Product Range:Srf0703 Series; Inductance, Parallel:1Mh; Rms Current, Parallel:260Ma; Saturation Current, Parallel:250Ma; Dc Resistance Max, Parallel:6.11Ohm; Product Length:7.6Mm; Product Width:7.6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRF0703-102M