Bourns SDR0603-471KL
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR0603-471KL.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.16A 1.5Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 105mA T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENCB2518T471K
Inductor Power Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.12A 13Ohm DCR 1007 T/R
TAIYO YUDENLAL04TB471K
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.126A 7.7Ohm DCR AXL Ammo
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR0603-471KL fournies par ses distributeurs.
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 0.15A 4.55Ohm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor, Sdr0603 Series, 470 H, 10%, Unshielded, 4.55 Ohm, 150 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-471KL
INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.15A, SMD; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 150mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 260mA; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC