Bourns SDR0503-391KL
Inductor Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 190mA 3.7Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR0503-391KL.
Farnell
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Ind Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 250mA T/R
Inductor, ferrite,390Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0712-391KL
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR0503-391KL fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
Surface Mount Power Inductor, Sdr0503 Series, 390 H, 10%, Unshielded, 3.7 Ohm, 190 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0503-391KL
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.19A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 190mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 240mA; Product Range: SDR0503 Series; Power Inductor Case: 5mm x 4.8mm x 3mm; DC Resistance Max: 3.7ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 30; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 5MHz