Bourns SDE0805A-271K
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 1KHz Ferrite 700mA 1.11Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDE0805A-271K.
Tendance sur 3 mois:
-19.63%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.9A 0.75Ohm DCR RDL Bag
Power Inductors - Leaded FIXED IND 270UH 770MA 557 MOHM
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.57A 0.97Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 1KHz Ferrite 750mA 970mOhm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENLHL08TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 510mA RDL Ammo Pack
TAIYO YUDENLHL10TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 700mA Radial Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Bourns SDE0805A-271K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 270 H, 10%, Unshielded, 1.11 Ohm, 700 Ma |Bourns, Inc. SDE0805A-271K
INDUCTOR, 270UH, 10%, 0.7A, UNSHLD; Inductance: 270µH; RMS Current (Irms): 700mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 550mA; Product Range: SDE0805A Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7mm x 5mm; DC