Bourns SDE0604A-120M
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDE0604A-120M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-24.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 20% 1MHz Ferrite 3A 0.08Ohm DCR Automotive T/R
High Current Unshielded Power Inductor Wirewound 12uH 20% 100KHz 1.75A SMD T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 3A 0.038Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.063Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 2.2A 0.058Ohm DCR 2424 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SDE0604A-120M fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 12UH 2.5A 120 MOHM SMD
1MHz 29MHz 1.85A 2.5A 12¦ÌH 120m¦¸ ¡À20% SMD,5.2X5.8MM , 5.8mm*5.2mm*4.8mm
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 12UH, 20%, SDE0604A
2.5A 12uH ±20% 1.85A SMD,5.2x5.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, UNSHLD, 12UH, 20%, 2.5A
SDE0604A Nonstandard 0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm 12muH
Inductor, 12Uh, Unshielded, 2.5A; Inductance:12Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.85A; Product Range:Sde0604A Series; Dc Resistance Max:0.12Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDE0604A-120M