Bourns SDE0403A-120M
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 20% 1MHz Ferrite 1A 0.197Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDE0403A-120M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.05A 0.21Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 12uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.2A 160mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.186Ohm DCR 1514 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.228Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 12uH 20% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 750mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 0.76A 0.35Ohm DCR 1211 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SDE0403A-120M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
FIXED IND 12UH 1A 197 MOHM SMD
Power Inductors – SMD; BOURNS; SDE0403A-120M; 12 µH; 197 mOhm; 1 MHz; 20 %
1MHz 32MHz 1.3A 1A 12¦ÌH 197m¦¸ ¡À20% SMD,4X4.5MM , 4.5mm*4mm*3.5mm
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 12UH, 20%, SDE0403A
SDE0403A Nonstandard 0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm 12muH
INDUCTOR, UNSHLD, 12UH, 20%, 1A
1A 12uH ±20% 1.3A SMD,4x4.5mm Power Inductors ROHS
Inductor, 12Uh, Unshielded, 1A; Inductance:12Μh; Rms Current (Irms):1A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.3A; Product Range:Sde0403A Series; Dc Resistance Max:0.197Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDE0403A-120M