Bourns PWR263S-35-1R00J
35W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR263S-35-1R00J.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Master Electronics
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+26.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16W -250ppm/°C to 500ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivitySMW21R0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW51R0JT
5W Wirewound Resistors 500V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω SMD Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivitySMW31R0JT
SM Series 1 Ohm ±5 % 3 W ±200 ppm/°C Surface Mount Wirewound Resistor
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR263S-35-1R00J fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
RESISTOR, POWER, 1R, 0.05, 35W; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-263; Resistor Mounting:SMD; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:PWR263
Resistor, Thick Film, 1 Ohm, 35W, 5%; Resistance:1Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-1R00J