Bourns PWR263S-35-1001J
Res Thick Film 1K Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR263S-35-1001J.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Tendance sur 3 mois:
+77.19%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR263S-35-1001J fournies par ses distributeurs.
35W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
SMD D2PAK power resistor 35W 1K 5%
RS APAC
RES, 1K, 5%, 35W, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 1kohm; Product Range: PWR263 Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 35W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperat
Resistor, Thick Film, 1Kohm, 35W, 5%; Resistance:1Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-1001J