Bourns PWR263S-20-4700J
Res Thick Film 470 Ohm 5% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR263S-20-4700J.
element14 APAC
Newark
Farnell
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-57.58%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR263S-20-4700J fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 470ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
470¦¸ ¡À5% 20W ¡À100ppm/¡æ D2PAK,TO-263-3,TO-263AB 10.1mm*10.4mm*4.88mm
TO-263-3D2Pak (2Leads + Tab) TO-263AB FIXED RESISTOR PWR263S-20 0.398Lx0.409W 10.10mmx10.40mm 20W 470Ohm ±100ppm/C
PWR263 POWER RESISTOR, TO263,20W,5%,470R
Resistance:470Ohm; Product Range:Pwr263S Series; Resistor Case Style:To-263 (D2Pak); Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; External Depth:10.4Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns PWR263S-20-4700J.