Bourns PWR263S-20-30R0J
Res Thick Film 30 Ohm 5% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR263S-20-30R0J.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Farnell
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR263S-20-30R0J fournies par ses distributeurs.
THICK FILM HIGH POWER RESISTOR, SURFACE MOUNT, TO-263,30OHM +/-5% 20W +/-100PPM/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 30ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
RES, 30R, 5%, 20W, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 30ohm; Product Range: PWR263 Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 5%; Tempera
Thick Film Resistor, 30 Ohm, 20W, 5%; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:20W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-20 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-30R0J