Bourns PWR263S-20-1000F
Res Thick Film 100 Ohm 1% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR263S-20-1000F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR263S-20-1000F fournies par ses distributeurs.
20W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 100ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
RES, 100R, 1%, TO263, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 100ohm; Product Range: PWR263S Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 1%; Te
Resistor, Thick Film, 100 Ohm, 20W, 1%; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:20W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-20 Seriesrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-1000F