Bourns PWR163S-25-2R20F
Res Thick Film 2.2 Ohm 1% 25W ±100ppm/C D-Pak Gull Wing SMD Tube Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR163S-25-2R20F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
Electro Sonic
Factory Futures
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1218 2.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivitySMW32R2JT
SM Series 2.2 Ohm ±5 % 3 W ±200 ppm/°C Surface Mount Wirewound Resistor
TE ConnectivitySMW32R2JT
TE ConnectivitySMW22R2JT
2W Wirewound Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω SMD Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR163S-25-2R20F fournies par ses distributeurs.
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.2Ω DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 2.2ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, 3229
Thick Film Resistor, 2.2 Ohm, 25W, 1%; Resistance:2.2Ohm; Voltage Rating:250V; Resistor Case Style:to-252 (Dpak); Power Rating:25W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:pwr163 Series; Packaging:each; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes