Bourns PVG5A202C03R00
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PVG5A202C03R00.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2017-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PVG5A202C03R00 fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer 2K Ohm 0.25W J Lead Top Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PVG5A202C03R00