Bourns PM54-181K-RC
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM54-181K-RC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
Newark
Arrow Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 380mA T/R
Inductor, ferrite,180Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5300-28-RC
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA Axial T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 41Q-Factor Ferrite 0.35A 1.05Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Descriptions
Descriptions de Bourns PM54-181K-RC fournies par ses distributeurs.
Ind Power Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA T/R
1KHz 6MHz 500mA 380mA 20@796kHz 180¦ÌH 1.38¦¸ ¡À10% SMD,5.8X5.2MM , 5.8mm*5.8mm*4.8mm
FIXED IND 180UH 380MA 1.38OHM SM
380mA 180uH ±10% 500mA SMD,5.8x5.2mm Power Inductors ROHS
PM54 Nonstandard 0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm 180muH
Inductor, Un-Shielded, 180Uh, 500Ma, Smd, Full Reel; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):380Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):500Ma; Product Range:Pm54 Series; Dc Resistance Max:1.38Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM54-181K-RC