Bourns PM2110-470K-RC
Ind High Current Wirewound 47uH 10% 1KHz Iron 6.5A Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM2110-470K-RC.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
element14 APAC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+24.60%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind High Current Wirewound 47uH 10% 1KHz 8.2A Box
Inductor Power Drum Core 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 5.5A 0.035Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.17Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744772470
FERRITE LEADED INDUCTOR, 47 UH, 2.3 A, .12 OHM, FIXED, 8095, WE-TI SERIES
Wurth Elektronik744773147
WE-PD2, UNSHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 47 UH, 680MA I
Descriptions
Descriptions de Bourns PM2110-470K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Fixed Inductor Nonstandard 47µH ±10% 6.5A 22mΩ - -
POWER INDUCTOR, 47UH, 6.5A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:47 H; RMS Current (Irms):6.5A; DC Resistance Max:0.022ohm; Inductance Tolerance: 10%; Toroidal Inductor Case:30.5mm x 25.4mm x 1