Bourns PM2110-270K-RC
General Purpose Inductor, 27uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM2110-270K-RC.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+770%
Pièces détachées
Inductor Power Toroid 27uH 10% 1KHz Iron 10.4A 0.012Ohm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 0.71A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.75A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 27uH 10% 1KHz 0.95A 0.22Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz Ferrite 2.5A 0.056Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 27uH 10% 10KHz Ferrite 5.5A 0.046Ohm DCR RDL
Descriptions
Descriptions de Bourns PM2110-270K-RC fournies par ses distributeurs.
Inductor Power Unshielded Toroid 27uH 10% 1KHz Iron 8.2A 0.014Ohm DCR Box
FIXED IND 27UH 8.2A 14 MOHM SMD
IND HIGH CURRENT WW 27UH 10% 1KHZ IRON 8.2A
1KHz 8.2A 27¦ÌH 14m¦¸ ¡À10% 2110 , 30.5mm*25.4mm*13.72mm
PM2110 Nonstandard 1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm 27muH
POWER INDUCTOR, 27UH, 8.2A, 10%; Inducta; POWER INDUCTOR, 27UH, 8.2A, 10%; Inductance:27µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.014ohm; DC Current Rating:8.2A; Core Material:Iron; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Current Rating:8.2A; External Height:0.54"