Bourns PM2110-180K-RC
Inductor Power Toroid 18uH 10% 1KHz Iron 10.2A 0.009Ohm DCR Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM2110-180K-RC.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHonduras
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind High Current Wirewound 18uH 10% 1KHz Iron 11.8A Box
Ind Power 18uH 10% 1KHz Ferrite 7.2A Radial Bulk
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 18uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 1KHz Ferrite 3A 0.044Ohm DCR AXL Bag
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power 18uH 10% 1KHz Ferrite 6.64A Axial Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns PM2110-180K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 18UH, 10.2A, 10%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:18µH; RMS Current (Irms):10.2A; DC Resistance Max:9mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:14.48mm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, TOROID, 18UH, 10%, 11.8A; Inductance:18µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.009ohm; DC Current Rating:10.2A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:22.9mm; Core Material:Iron; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); External Length / Height:14.48mm