Bourns PM1812-6R8J-RC
Ind Chip Molded Bobbin Core 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 285mA 1812 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM1812-6R8J-RC.
Tendance sur 3 mois:
+15.08%
Pièces détachées
Inductor General Purpose Chip Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.285A 1.2Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T6R8J
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.24A 1.261Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 285mA 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.36A 3Ohm DCR 1008 T/R
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 180mA 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM1812-6R8J-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
7.96MHz 27MHz 285mA 50@7.96MHz 6.8¦ÌH 1.2¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 6.8muH
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.2OHM SMD
Smd Inductor, 6.8 Uh, 285Ma, 5%, 27Mhz, Full Reel; Inductance:6.8Μh; Dc Resistance Max:1.2Ohm; Self Resonant Frequency:27Mhz; Dc Current Rating:285Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Pm1812 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-6R8J-RC