Bourns PM1812-120J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.225A 2Ohm DCR 1812 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM1812-120J-RC.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Molded 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 2.5Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 225mA 2Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.18A 2Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 12uH 5% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 350mA AXL Bag
Descriptions
Descriptions de Bourns PM1812-120J-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
2.52MHz 18MHz 225mA 50@2.52MHz 12¦ÌH 2¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 12muH
Inductor, 12Uh, 225Ma, 5%, 18Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:225Ma; Dc Resistance Max:2Ohm; Inductance:12Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1812; No. Of Pins:2; Q Factor:50; Q Test Frequency:2.52Mhz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-120J-RC