Bourns PM12651S-4R7M-RC
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 12A 0.015Ohm DCR T/R
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM12651S-4R7M-RC.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-61.76%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 15A 0.0112Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 10A 0.015Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443310470
Power Inductor, 4.7Uh, Shielded, 11.5A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7443310470
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 8.8A 0.016Ohm DCR 4339 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM12651S-4R7M-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
100KHz 27A 12A 4.7¦ÌH 15m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 27A, SMD
PM12651S Nonstandard 0.547Lx0.531W 13.90mmx13.50mm 4.7muH
12A 4.7uH ±20% 27A SMD,13.5x13.9mm Power Inductors ROHS
Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):27A; Product Range:Pm12651S Series; Dc Resistance Max:0.015Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:13.9Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM12651S-4R7M-RC.