Bourns PM0805-6N8M-RC
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 20% 250MHz 50Q-Factor Alumina 0.6A 0.11Ohm DCR 0805 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM0805-6N8M-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Newark
Electro Sonic
DigiKey
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PM0805-6N8M-RC fournies par ses distributeurs.
Ind Chip Wirewound 6.8nH 20% 250MHz 60Q-Factor Alumina 600mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 20%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0805
Chip Inductor, 6.8Nh, 600Ma, 20%, 5.5Ghz; Inductance:6.8Nh; Dc Resistance Max:60Mohm; Self Resonant Frequency:5.8Ghz; Dc Current Rating:600Ma; Inductor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Product Range:Pm0805 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0805-6N8M-RC