Bourns PDB181-A420K-103B
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-A420K-103B
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB181-A420K-103B.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 13 ans
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2013-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 10000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN2-4QC20B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNPD-4FC20B10K
PanasonicEVU-F2LFL3D14
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTCL SINGLE PLASTIC SLEEVE 10K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB181-A420K-103B fournies par ses distributeurs.
±20% 200mW 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 200mW 17mm*17mm*26.5mm