Bourns PDB12-H4251-103BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 10000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB12-H4251-103BF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Farnell
element14 APAC
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+183%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces détachées
Trimmer Potentiometer Carbon 6mm Cross Slot Hole PT 6 KV 10 K
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer 卤20% 280掳 50mW 20V
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
TE Connectivity1630478-3
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 3/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
PanasonicEVN-DJAA03B14
Res Carbon Composition Trimmer 10K Ohm 1/10W 1Turn 3.2mm Pin Thru-Hole T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB12-H4251-103BF fournies par ses distributeurs.
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.4 X 29.6mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 10K OHM 0.08W CARBON LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 80mW 12.8mm*12.4mm*29.6mm
PANEL CONTROL - 12MM-ST-CARBON
Pot, Rotary, 10Kohm, 12Mm, 20%; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:80Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb12 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:4.5Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB12-H4251-103BF