Bourns CRS2512-FW-3R30ELF
2W Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 3.3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRS2512-FW-3R30ELF.
HQonline
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
JRH Electronics
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-073R3L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-073R3L
Res Thick Film 2512 3.32 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
2512 3.01 Ohms 1% 200PPM Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Yageo GroupRC2512FK-073RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CRS2512-FW-3R30ELF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 3.3ohm, 300V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors – SMD; BOURNS; CRS2512-FW-3R30ELF; 3.3 Ohm; 2512; 1 %; Thick Film
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Avnet Japan
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRS 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 2W 3.3Ohm ±200ppm/C
CRS SERIES ANTI-SURGE RESISTOR 2512 CASE 3.3OHMS 2W +/-200PPM/DEGC
SMD Resistor 2512 3.3Ω ±1% 2W ±200ppm/℃
Resistor, Thick Film, 3R3, 1%, 2512; Resistance:3.3Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Crs Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRS2512-FW-3R30ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 3.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Voltage Rating - DC V = 300 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.75 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512