Bourns CRM2512-FX-R100ELF
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRM2512-FX-R100ELF.
JRH Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Newark
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+61.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupPT2512FK-070R1L
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE2512FKM070R1L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerSL1TTER100F
Res Metal Plate 2512 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Molded J-Lead SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-A1CFR11U
Res Thick Film 2512 0.11 Ohm 1% 1.33W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity2-2176057-5
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 1W 200ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Automotive Embossed T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CRM2512-FX-R100ELF fournies par ses distributeurs.
2W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 100 mΩ, 2 W, ±1 %, CRM2512-FX-R100ELF
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRM2512-FX-R100ELF; 100 mOhm; 2512; 100 ppm/°C; 1 %
Res, 0R1, 1%, 2W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM2512-FX-R100ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.1ohm, 1.349V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRM2512 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 2W 100mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, RES 0.1 OHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 1%,SMT,2512
CURRENT SENSE RES, 0R1, 1%, 2 W, 2512; Resistance:0.1ohm; Product Range:CRM Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W;
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.3 / Voltage Rating - DC V = 1.4 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.1 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512