Bourns CRM1206-FX-R100ELF
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRM1206-FX-R100ELF.
Master Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Burklin Elektronik
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.74%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupPT1206FR-7W0R1L
PT Series 1206 0.1 Ohm 0.5 W ±1 % ±75 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
PanasonicERJ-L08KF10CV
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 100m Ohm 1% 2/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R1L
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CRM1206-FX-R100ELF fournies par ses distributeurs.
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 100 mΩ, 0.5 W, ±1 %, CRM1206-FX-R100ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.1ohm, 0.675V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
High Power Current Sense SMD Resistor 100mOhm 1% 500mW
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRM1206 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 100mOhm ±100ppm/C
Res, 0R1, 0.5W, Thick Film, 1206; Resistance:100Mohm; Product Range:Crm Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM1206-FX-R100ELF