Bourns CRL1206-FW-R680ELF
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRL1206-FW-R680ELF.
JRH Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Farnell
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRL1206FR-070R68L
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R68L
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-2176055-5
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8BQFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8RQFR62V
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CRL1206-FW-R680ELF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 680 mΩ, 0.25 W, ±1 %, CRL1206-FW-R680ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRL 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 680mOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 1206 CASE 680MOHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
SMD Chip Resistors 0.68 ohm 1%
RES, 0R68, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 0.68ohm; Product Range: CRL Series; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toleran
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 680 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206